Департамент освіти і науки
Київської обласної державної адміністрації

Державний навчальний заклад "Білоцерківське
професійно-технічне
училище
ім. П.Р.Поповича"

Історія училища

Білоцерківське професійно - технічне училище було засноване в 1927 році як школа фабрично-заводського навчання з метою забезпечення робітничими кадрами ремонтних сільськогосподарських підприємств Міністерства сільського господарства та з метою забезпечення кваліфікованими робітничими кадрами заводу «Сільмаш ім. 1 Травня» та підприємств м. Біла Церква та району.
У 1940 році  школу фабрично-заводського навчання було реорганізовано у ремісниче училище №13.
У період Великої Вітчизняної війни училище було евакуйоване спочатку до м. Луганська, а згодом до м.Чапаєвська Куйбишевської області (нині Самарська обл., Росія). Після звільнення м. Білої Церкви  навчальний заклад, який потім був реорганізований у ремісниче училище №11, відновив підготовку кадрів для народного господарства Київщини. Контингент на той період становив 140 учнів.
У 1964 році училище реорганізовано у міське професійно-технічне училище № 36, яке об’єднувало два навчальні заклади: спеціальне ПТУ № 1 і МПТУ № 56.
З 1972 року училище функціонує як МПТУ № 35 , з 1972 року - ТУ № 15, з 1984 року – ПТУ №5. У відповідності з наказом Міністерства освіти і науки України № 440 від 26.05.2009 р. ПТУ №5 перейменовано у ДНЗ "Білоцерківське професійно-технічне  училище".
З 2011 року – Державний навчальний заклад «Білоцерківське професійно-технічне училище ім.. П.Р.Поповича».
Поліпшенню якості підготовки кваліфікованих фахівців сприяла організація виробничого навчання на випуску продукції: слюсарного інструменту, розподільних голівок для фрезерних верстатів, патронів для токарних верстатів. А згодом у навчальному закладі було розпочато випуск лещат, деревообробних та токарних верстатів.
За роки існування в навчальному закладі підготовлено понад 20 тисяч робітників, четверта частина з яких отримали дві та більше професій. Училище пишається своїми випускниками, серед яких є багато передовиків виробництва, сільського господарства, представників малого та середнього бізнесу. Чимало колишніх учнів здобувають освіту у вищих навчальних закладах, коледжах, технікумах, працюють на керівних посадах. Найвідомішим випускником є двічі Герой Радянського Союзу, льотчик-космонавт, генерал-майор авіації, доктор технічних наук П.Р.Попович.
Училище тісно співпрацює з ВАТ "Трібо", ПП "Фірма Гіпрон", СТВФ "Агрореммаш", "БілоцерківМАЗ", ТОВ "Термо-пак", з якими підписані довготривалі угоди на підготовку робітничих кадрів.
В училищі дбають не тільки про опанування професією. Тут створено всі умови й для всебічного гармонійного розвитку учнів, які можуть реалізувати свої таланти і здібності у спорті, художній самодіяльності, технічній творчості.
Училище має спортивний та тренажерний зали, футбольне поле, баскетбольний та волейбольний майданчики, актовий зал. Працюють спортивні секції, гуртки технічної творчості та художньої самодіяльності, предметні гуртки.
Юність – пора бурхливих пошуків, надій та сподівань. Учні ДНЗ «Білоцерківське професійно - технічне училище ім. П.Р.Поповича» постійно намагаються досягти вершин спортивного і творчого олімпу. І це їм вдається.
Представники училища є постійними учасниками щорічного Міжнародного турніру з боксу на призи випускника училища, двічі Героя Радянського Союзу П.Р.Поповича.
Училищний вокально-хоровий колектив  “ Козаченьки ” – гордість навчального закладу – є одним з кращих учнівських самодіяльних колективів Київщини. Чудовий спів майбутніх верстатників, слюсарів, водіїв, електромонтерів чули у багатьох куточках області.
Щороку талановиті учні беруть участь в міських, обласних, всеукраїнських  конкурсах читців, де посідають призові місця.
Життя складне і постійно змінюється, вносить свої проблеми. Ми намагаємося не зупинятися у своєму розвитку, щоб кожен із наших випускників відчув свою значущість, міг гідно реалізувати свої здібності і набуті знання.
Увесь колектив примножує славу нашого училища і вірить у те, що зерна знань, посіяні в дитячі душі, проростуть дружніми сходами добрих справ.

Новини

05.10.2020

Павлові Поповичу – 90! детальніше »

01.10.2020

Зі святом, дорогі педагоги! детальніше »

05.08.2020

Сучасні заклади освіти – 2020 детальніше »

03.08.2020

Нарада директорів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Київської області детальніше »

18.05.2020

В узорах на полотні закодована Вічність детальніше »Корисні посилання

 
 
 
 
 

Контактна інформація

09109
вул. Карбишева 9А,  
м.Біла Церква, 
Київська обл. 

Телефон: (04563) 6-24-88
Факс: (04563) 6-24-74
E-mail: 5ptu@ukr.net


ВГОРУ