Департамент освіти і науки
Київської обласної державної адміністрації

Державний навчальний заклад "Білоцерківське
професійно-технічне
училище
ім. П.Р.Поповича"

Корисні матеріали

Найкраща буква алфавіту

Так називають смайлик молоді активні користувачі Інтернету. Нехитрий значок зображає те, чого не вистачає при спілкуванні через електронну пошту чи в чаті інтонацію голосу й міміку, дозволяє відчути настрій співбесідників, викликає позитивні емоції.

 
Щоб пам’ятали... про винахідника динаміту й засновника Нобелівської премії

Альфред Бернхард Нобель (1833–1896) – людина, чиє ім’я пов’язане з винаходом динаміту й заснуванням Нобелівської премії. Але далеко не всі знають, що саме підштовхнуло Нобеля до заснування премії, названої його іменем.

 
Провісник нашої волі. З історії гімну "Ще не вмерла Україна"

До найбільших святинь будь-якого народу належить національний гімн – найвищий вияв його волелюбних прагнень, духовно-патріотичних устремлінь.

 
Державний герб України

Стаття 20 Конституції України декларує, що малим Державним гербом України є знак Княжої Держави Володимира Великого – золотий тризуб.

 
Пересопницькому Євангелію – 450 років

Про що може розповісти давній рукопис? Найчастіше у нього немає ні автора, ні назви. Пересопницьке Євангеліє – одна з небагатьох рукописних книг, історія створення якої описана в самому рукописі.

 
Як винайшли скріпку?

Важко собі уявити, що така елементарна конструкція не могла прийти людям на розум раніше. Звичайно, могла. Тільки особливої необхідності в скріпці не було.

 
Цікаві факти про алкоголь

Чи знаєте ви, що алкоголь знищує нервові клітини головного мозку: 1 літр пива вбиває до 6000 нервових клітин, а 100 грам горілки – 7000.

 
Як настрій впливає на працездатність

Ні для кого не секрет, що з хорошим настроєм будь-яка робота робиться не тільки швидше, але і якісніше. Американські вчені навіть підтвердили даний факт науково і остаточно запевнили всіх у тому, що працездатність залежить від того, з якої ноги ви встали зранку.

 
Як з’явилося мило?

Древні не знали мила — вони натиралися олією з якимись невідомими добавками, а потім відскрібали його з себе. Знамениті римські лазні були зовсім позбавлені мочалок і піни. Пліній Старший з недовірливою гидливістю пише про те, що “варвари ”" галли виготовляють дивний піномиючий засіб із попелу для надання блиску волоссю.

 
Цікаві факти зі всього світу

У 1911 році до Конгресу США був внесений законопроект, який прирівнював польоти на аеропланах до спроби самогубства і передбачав покарання у вигляді тюремного висновку на строк до 5 років.

 
Хто придумав виделку?

Відповіді на це запитання не знає жоден історик. Виделка як столовий прилад створювалася сторіччями. Коли в картинній галереї ви милуєтеся портретами благородних красунь, вам і в голову не приходить, що ці витончені істоти, сидячи за бенкетними столами, їли м’ясо і рибу руками.

 
Топ-10 випадкових відкриттів

Історія знає чимало випадкових відкриттів. Хоча, як говориться в одному старому анекдоті, те, що «сьогодні – випадковість, завтра – звичка, а післязавтра – традиція». Отже, топ-10 випадкових відкриттів на думку Exn.ca (Discovery Channel).

 
Відкриття, зроблені уві сні

10 відкриттів зроблених уві сні

 

Новини

17.10.2017

Ні дня без спорту! детальніше »

02.10.2017

Як козаки у спортивні ігри грали детальніше »

02.10.2017

Учителю! Ти є і будеш вічно! детальніше »

25.09.2017

У «Місті професій» детальніше »

04.09.2017

Старт нового навчального року детальніше »Корисні посилання

 
 
 
 

Контактна інформація

09109
вул. Карбишева 9А,  
м.Біла Церква, 
Київська обл. 

Телефон: (04563) 6-24-88
Факс: (04563) 6-24-74
E-mail: 5ptu@ukr.net


ВГОРУ