Департамент освіти і науки
Київської обласної державної адміністрації

Державний навчальний заклад "Білоцерківське
професійно-технічне
училище
ім. П.Р.Поповича"

Бібліотека

«Хороша бібліотека - це книжкове відображення всесвіту» (М. Рубакін) - саме тому ми намагалися створити таку бібліотеку в нашому закладі. Завдання, які ставляться перед бібліотекою, зумовлені завданнями навчального закладу.
Візитка бібліотечно-інформаційного центру
Площа: Читальна зала – 36 м2 на 25 місць, абонемент - 36 м2 , книгосховище - 18 м2.
 Загальний книжковий фонд на 2018 рік становить:
                 - художня література – 18404 пр.
                 - підручники – 9829 пр.
Пропонує:
                - актуальні науково-пізнавальні книги і книги з різних галузей знань;
                - енциклопедії та довідники;
                - художню літературу;
                - підручники та навчальні посібники;
                - періодичні видання;
                 - послуги Інтернету.

Бібліотека створена, як і училище, у 1927 році і за цей період стала складовою частиною навчального закладу, інформаційним центром навчально-виховного процесу.
У бібліотеці представлені нормативно-правові документи: закони та накази, що стосуються освіти, посадові інструкції, правила користування бібліотекою, плани роботи на рік, звіти.
Сучасний імідж вимагає від бібліотекаря не тільки професійних якостей як спеціаліста, а й обізнаності з новітніми технологіями. Це означає, що бібліотекар повинен уміло орієнтуватися в педагогічній літературі та періодиці, систематизувати та вчасно доносити інформацію до педагогів. Зараз особлива увага надається ролі інформації у формуванні особистості. У сучасних умовах на фоні стрімкого розвитку комп’ютерних технологій постає питання формування в учнів училища інформаційної культури. З цією метою бібліотека нашого закладу планомірно працює над створенням повноцінного бібліотечного інформаційного центру.

Всі підручники використовуються відповідно до «Переліку програм, підручників та навчальних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки України», затвердженого Міністерством освіти і науки України. Підручники розподіляються пропорційно між групами.
У першу чергу видаються підручники учням з пільгами: сиротам, напівсиротам, дітям з багатодітних та малозабезпечених сімей.
Альтернативні та пробні підручники вчителі обговорюють на засіданнях методичних об’єднань, використовують якщо не весь зміст підручника, то окремі розділи обов’язково, адже творчий вчитель знайде корисне в кожній книзі.
Підручники, яких не вистачає, доповнюються переліком інформаційних збірників попередніх років, закуповуються за рахунок училища. Всі підручники, що надходять протягом навчального року, видаються відразу ж учням за потребою.
В училищі майстри та класні керівники працюють у тісній взаємодії з бібліотекою з метою прищеплення культури роботи з книжкою, бережливого ставлення до підручників, забезпечення їх збереження.
Для класних керівників створено тематичні папки, де зібрано матеріали, про те як проводити виховні години, батьківські збори тощо.

Враховуючи навчальні та виховні завдання училища, інтереси користувачів, їхні вікові особливості, тематику літератури, яка надійшла в бібліотеку, проблематику періодики, бібліотекар використовує масові та індивідуальні форми бібліографічного інформування, а саме: бібліотечні уроки, огляди літератури, виставки - перегляди, інформаційні бюлетені, списки рекомендованої літератури, фонд літератури у бібліотеці розкривають діючі виставки:
                1. Любіть Україну, як сонце любіть (В. Сосюра).
                2. Життя людини - найвища цінність.
                3. Мова народу - це найбільший національний скарб (О. Гончар).
                4. Герої небесної сотні.
                5. Українське військо: гордість і тривога.
                6. Тільки тим історія належить, хто сьогодні бореться й живе.
Ефективною формою бібліотечного інформування є виступи бібліотекаря на педагогічних радах, засіданнях методичних об’єднань учителів щодо нових надходжень та періодичних видань.
Бібліотека пропонує:
                - науково-пізнавальні книги і книги з різних галузей знань;
                - енциклопедії та довідники;
                - художню літературу;
                - підручники та навчальні посібники;
                 - періодичні видання, які нараховують 54 найменування.

Паспорт бібліотеки
План роботи бібліотеки

Новини

17.10.2019

Заняття "Школи молодого офіціанта" детальніше »

08.10.2019

Зі святом, дорогі педагоги! детальніше »

03.09.2019

ДЕНЬ ЗНАНЬ 2019 детальніше »

01.07.2019

Крок у доросле життя детальніше »

26.06.2019

В узорах на полотні закодована Вічність детальніше »Корисні посилання

 
 
 
 

Контактна інформація

09109
вул. Карбишева 9А,  
м.Біла Церква, 
Київська обл. 

Телефон: (04563) 6-24-88
Факс: (04563) 6-24-74
E-mail: 5ptu@ukr.net


ВГОРУ