Департамент освіти і науки
Київської обласної державної адміністрації

Державний навчальний заклад "Білоцерківське
професійно-технічне
училище
ім. П.Р.Поповича"
20.09.2018

Рихтувальник кузовів

Кузов є об‘єктом основного навантаження, яке несе автомобіль при експлуатації. Кузов автомобіля піддається постійному впливу навколишнього середовища, тобто опадам, солі, бітуму з доріг. Він  отримує ушкодження в результаті ДТП або від ударів іншого характеру. Складові кузова автомобіля найчастіше зазнають автотюнінгу.
Історія  професії
Із зміною парку автомобілів, в яких застосовуються нові матеріали, змінився і характер діяльності рихтувальника. Від простого зняття деталей кузова та їх ремонту він переходить до оволодіння новими прийомами роботи з цілісно зварними кузовами. Поява нових матеріалів призвела до необхідності розширення знань та навичок рихтувальників. Рихтування необхідне майже у всіх галузях господарчого комплексу, де використовуються автомобілі, воно і надалі буде розвиватися і вдосконалюватися.
Характер роботи
Рихтувальник має знати:
– технологію і методи редагування облицьовувальних деталей і вузлів кузовів автомобілів і автобусів;
– способи виявлення та виправлення дефектів;
– будову інструменту для правки, нагрівальних приладів, газових пальників і правила їх регулювання в процесі роботи;
– способи оплавлення та лудіння деталей і вузлів кузовів;
– марки, властивості рихтувальних паст, припоїв, пластмас;
– способи відновлювального ремонту.
Умови праці
Рихтувальник кузовів  виконує слюсарну обробку і пригонку деталей автомобіля, складає і регулює вузли і механізми, з’єднує деталі і вузли паянням та клепанням, рихтує вм’ятини кузовів автомобілів, готує їх до пофарбування. В ході ремонту необхідно прихвачувати деталі, вироби і конструкції у всіх просторових положеннях зварного шва, виконувати ручне дугове зварювання простих деталей в нижньому і вертикальному положенні зварного шва, наплавляти прості, невідповідальні деталі. Перед виконанням робіт необхідно готувати вироби і вузли під зварювання і зачищати шви після зварювання, забезпечувати захист шва при зварюванні в захисному газі, Нагрівати вироби і деталі перед зварюванням.
Ринок праці
У сучасних умовах потреба у робітниках цієї професії постійна і має тенденцію до зростання. У переважній більшості регіонів України рихтувальники кузовів без особливих ускладнень знаходять роботу в будівельних організаціях, на фабриках, заводах, в авторемонтних майстернях та станціях технічного обслуговування тощо. Таким чином, професія рихтувальника має сталий попит на ринку праці.
Медичні обмеження
Робота не рекомендується людям, які страждають захворюваннями серцево-судинної системи, органів дихання, нирок і сечовивідних шляхів, опорно-рухового апарату (що ускладнюють пересування), нервової системи, які мають знижені показники зору і слуху, алергію.
Вимоги до індивідуально–психологічних особливостей
Для людини, яка обирає професію рихтувальника кузовів, важлива фізична витривалість і сила, хороший зір і окомір (лінійний і об‘ємний), точність рухів рук і пальців, рухливість, координованість і точність рук, технічний інтелект, спостережливість, терпіння, дисциплінованість і відповідальність.
Перспективи
Висококваліфікований спеціаліст має шанс відкрити власну справу, працювати на станціях технічного обслуговування, може працювати на підприємствах, де є парк транспортних засобів.
Споріднені професії:

- автомаляр;
- автослюсар;
- механік автоколони;
- оператор передпродажної підготовки автомобілів;
- консультант - приймальник автомобілів на СТО;
- менеджер з продажу автозапчастин;
- інженер з технічного супроводу та гарантії.

ДСПТО 7213.GO.50.20-2014

Новини

23.02.2022

Продуктивний педагог – продуктивний урок детальніше »

22.02.2022

Зварник – маг вогню і металу детальніше »

21.02.2022

Токарна справа – це справжнє ремесло і навіть мистецтво детальніше »

16.02.2022

Хочеш бути класним токарем – приходь до нас! детальніше »

14.02.2022

Безпека в інтернеті детальніше »Корисні посилання

 
 
 
 
 

Контактна інформація

09109
вул. Карбишева 9А,  
м.Біла Церква, 
Київська обл. 

Телефон: (04563) 6-24-88
Факс: (04563) 6-24-74
E-mail: 5ptu@ukr.net


ВГОРУ