Департамент освіти і науки
Київської обласної державної адміністрації

Державний навчальний заклад "Білоцерківське
професійно-технічне
училище
ім. П.Р.Поповича"
20.09.2018

Слюсар-ремонтник

Історія професії
Професія дуже поширена, необхідна для будь-яких видів і етапів виробництва, де є техніка, механізми, прилади, агрегати. Професія слюсаря бере свій початок з того часу, коли людство почало винаходити машини, механізми, коли знадобилися фахівці для їхнього складання, обслуговування та ремонту. Вперше про слюсарну справу згадувалося ще в 1463 році у віденському архіві, а в 1545 році в Німеччині організували слюсарний цех. Праця слюсаря - ремонтника, від якого вимагається вміння виконувати всі види ручної обробки металів,потрібна в багатьох галузях господарства: на машинобудівних підприємствах, у будівельних організаціях, в сільському господарстві, на підприємствах і організаціях сфери побутового обслуговування тощо.
Характер роботи
Слюсар-ремонтник розбирає несправні вузли, замінює чи виготовляє окремі деталі, збирає, регулює, випробовує їх на холостому ходу, змащує. Він повинен слідкувати за технічним станом обладнання, що знаходиться в його сфері обслуговування, здійснювати постійні технічні огляди, усувати дрібні неполадки, проводити поточні і капітальні ремонти обладнання.
Умови роботи
Слюсар-ремонтник займається монтажем, налагодженням, регулюванням і діагностуванням механізмів. Після виявлення проблеми він проводить ремонт, заміну зламаних деталей, монтаж нових. Поточний профілактичний ремонт передбачає чищення та змащення вузлів та агрегатів, заміну деталей з терміном придатності, що закінчився.
Ремонт, який проводить слюсар-ремонтник, може виконуватися прямо на місці експлуатації техніки, якщо вона нетранспортабельна. Також можуть використовуватися спеціальні майстерні чи приміщення різного розміру в залежності від габаритів об'єкта, який підлягає ремонту. Ремонт демонтованих деталей і виготовлення нових проводиться на спеціальному робочому місці.
Ринок праці
Праця слюсаря-ремонтника необхідна в багатьох галузях: в експлуатаційних відділах, на підприємствах, заводах, ЖЕКах, ремонтних майстернях, на будівництві, в хімічній промисловості, в машинобудівництві, в фермерському господарстві, бо машини і механізми стали невід’ємною частиною нашого життя.
Медичні обмеження
- важкі захворюваннями серцево-судинної і дихальної системи;
- захворювання опорно-рухового апарату;
- алергічні захворювання;
- виражені дефектами зору і слуху;
- серйозні нервово-психічні розлади;
Вимоги до індивідуальних особливостей фахівця:
- фізична витривалість і сила;
- хороший зір;
- рухливість, координація і точність рухів кистей і пальців рук;
- тонка м'язова і слухова чутливість;
- хороша образна і оперативна пам'ять;
- технічний інтелект;
- високий об'єм і розподіл уваги;
- спостережливість;
- терпіння, дисциплінованість і відповідальність.
Перспективи
Професія слюсаря - ремонтника необхідна і в машинобудуванні, і на будівництві, і в хімічній промисловості, і в фермерському господарстві, і на багатьох інших підприємствах, бо машини і механізми стали невід’ємною частиною нашого життя. Хто, як не слюсар - ремонтник буде все це обладнання ремонтувати і підтримувати у робочому стані? Тому і перспективи професії великі!
Споріднені професії:
верстатник широкого профілю

ДСПТО 7233.G0.50.20-2014
Відео

Новини

23.02.2022

Продуктивний педагог – продуктивний урок детальніше »

22.02.2022

Зварник – маг вогню і металу детальніше »

21.02.2022

Токарна справа – це справжнє ремесло і навіть мистецтво детальніше »

16.02.2022

Хочеш бути класним токарем – приходь до нас! детальніше »

14.02.2022

Безпека в інтернеті детальніше »Корисні посилання

 
 
 
 
 

Контактна інформація

09109
вул. Карбишева 9А,  
м.Біла Церква, 
Київська обл. 

Телефон: (04563) 6-24-88
Факс: (04563) 6-24-74
E-mail: 5ptu@ukr.net


ВГОРУ