Департамент освіти і науки
Київської обласної державної адміністрації

Державний навчальний заклад "Білоцерківське
професійно-технічне
училище
ім. П.Р.Поповича"
23.04.2018

Світ Гончара

Життя тримається на людяності,
на гідності, на любові.
Олесь Гончар

100 років тому, світлої весняної пори, 3 квітня 1918 року, прийшов у світ видатний майстер слова Олесь Терентійович Гончар.
До ювілею митця, 20 квітня 2018 року на базі ДНЗ «Білоцерківське професійно-технічне училище ім. П. Р. Поповича» відбулася обласна учнівська літературно-пошукова конференція «Космічний вимір світогляду Олеся Гончара».

Мабуть, це дуже символічно, що захід, присвячений сторіччю письменника і великого громадянина Олеся Терентійовича Гончара, відбувся саме в нашому закладі, який вписаний у космічну історію України. Тут навчався перший космічний українець, космонавт № 4 П. Р. Попович, іменем якого названо училище.

У конференції взяли участь представники 20 закладів професійно-технічної освіти Київщини.

Під час урочистого відкриття заходу звучали поезії Олеся Гончара, вірші про письменника, пісні у виконанні вокального ансамблю училища «Козаченьки» та квартету співробітників закладу «Джерело».
З вітальним словом до учасників конференції звернулися директор ДНЗ «Білоцерківського професійно-технічного училища ім. П. Р. Поповича» В. І. Жила та директор НМК ПТО у Київській області М. А. Стасєєва.

Під час пленарного засідання прозвучали виступи Є. Гаврилюка «Художнє осмислення краси людських почуттів та філософії миті щастя у новелі О. Гончара «За мить до щастя»» (ДНЗ «Білоцерківське професійно-технічне  училище ім. П. Р. Поповича»), М. Атабаєвої «Дорога як символ у романі Олеся Гончара «Твоя зоря»» (ДПТНЗ «Бородянський професійний аграрний ліцей»), О. Копійки та В. Сенеджук «Шлях до свідомого вибору професії у романі О.Гончара «Тронка»» (ДНЗ «Катюжанське вище професійне училище»), В. Строкоус «Вітаїстична лексика в новелі «Білі ночі» Олеся Гончара» (ДНЗ «Богуславський центр професійно-технічної освіти»).

Потім робота конференції продовжилися у двох секціях: «Мовний світ Олеся Гончара» та «Розмаїття таланту Олеся Гончара». У кожній секції було представлено до 8 доповідей.

Учні та їхні наставники здійснили екскурсію до училищного музею космонавтики ім. П. Р. Поповича, який працює у закладі, та переглянули виставку технічної творчості.
Кожен учасник конференції нагороджений сертифікатом, а викладачі, які підготували учнів, отримали подяки.

Завершився захід висадженням скверу «Гончареві зорі».

Новини

18.05.2020

Домашні завдання (технічні предмети) детальніше »

13.04.2020

Домашні завдання "Кухар; Офіціант" детальніше »

13.04.2020

Домашні завдання (шкільні предмети) детальніше »

10.04.2020

Атестація 2020 детальніше »

24.03.2020

Вчимося самостійно. Збірка відео-ресурсів детальніше »Корисні посилання

 
 
 
 

Контактна інформація

09109
вул. Карбишева 9А,  
м.Біла Церква, 
Київська обл. 

Телефон: (04563) 6-24-88
Факс: (04563) 6-24-74
E-mail: 5ptu@ukr.net


ВГОРУ