Департамент освіти і науки
Київської обласної державної адміністрації

Державний навчальний заклад "Білоцерківське
професійно-технічне
училище
ім. П.Р.Поповича"
12.11.2018

До Дня української писемності та мови

Це не мова простолюду тільки,
як твердять невігласи, а мова цілої нації,
політичне майбутнє якої ще попереду,
але чиє місце на право самостійного
розвитку в ряду цивілізованих народів
уже завойоване й не може бути зайняте
ніким іншим.
М. Драгоманов

Мила, ніжна, барвиста, запашна, калинова, веселкова, солов’їна, вишнева, розмаїта, співуча… Скільки епітетів ще можна підібрати щодо нашої незрівнянної мови! Бо ж вона й справді заслуговує на найвищі оцінки.

Щороку, 9 листопада, в Україні відзначається День української писемності та мови. За православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-Літописця, якого вважають прабатьком української писемної мови.

З 5 листопада до 9 листопада 2018 р. у ДНЗ «Білоцерківське професійно-технічне училище ім. П. Р. Поповича» відбувалися заходи тижня української мови «Мова – ДНК нації», приурочені до Дня української писемності та мови. Упродовж тижня були організовані виставка тематичних ілюстрацій та висловів про мову, книжкова виставка у бібліотеці. У гуртожитку училища був проведений захід «Звучи, рідна мово!», підготовлений бібліотекарем училища Н. Я. Глабець спільно з провідним бібліотекарем філії № 3 міської ЦБС Н. М. Добровольською.

Викладач української мови і літератури Л. В. Шекера під час лекції «Мова – душа народу» познайомила учнів з цікавими фактами про українську мову та сторінками біографії мецената Петра Яцика, за ініціативи якого був започаткований Міжнародний конкурс знавців української мови, який сьогодні носить його ім’я і цього року буде проводитися вже вдев’ятнадцяте.

Завершився тиждень української мови участю всіх охочих у написанні диктанту національної єдності, що традиційно організовується українським радіо. Цьогорічний радіодиктант мав назву «Крила України» і був присвячений Мрії.

Маємо мрію і надію, що мова нашого народу нарешті посяде належне місце в усіх сферах життя.

Новини

16.12.2019

Всеукраїнський тиждень права детальніше »

16.12.2019

Тренінги з професійної орієнтації детальніше »

12.12.2019

Твори добро детальніше »

09.12.2019

До Дня Збройних сил України детальніше »

05.12.2019

Розірви коло насильства! детальніше »Корисні посилання

 
 
 
 

Контактна інформація

09109
вул. Карбишева 9А,  
м.Біла Церква, 
Київська обл. 

Телефон: (04563) 6-24-88
Факс: (04563) 6-24-74
E-mail: 5ptu@ukr.net


ВГОРУ