Департамент освіти і науки
Київської обласної державної адміністрації

Державний навчальний заклад "Білоцерківське
професійно-технічне
училище
ім. П.Р.Поповича"
17.12.2018

Всеукраїнський тиждень права

Незнання закону не звільняє від відповідальності.
А от знання нерідко звільняє.
Станіслав Єжи Лец

10 грудня людство відзначає Міжнародний День прав людини, тому що саме в цей день в далекому 1948 році було прийнято важливий документ – Загальну Декларацію прав людини. Важливо, щоб кожна людина знала свої права, щоб ці права стали цінністю, визнаною і державою, і суспільством.

У ДНЗ «Білоцерківське професійно-технічне училище ім. П. Р. Поповича» з 10 до 14 грудня традиційно тривав Всеукраїнський тиждень права, який підготував і провів викладач правознавства Чирка А. П. разом з комітетом з дисципліни та правової культури учнівського самоврядування. Тиждень права має статус державного, носить характер національної правової традиції та включає в себе цілу низку різноманітних заходів, акцій, конкурсів.

У рамках тижня були проведені ряд заходів, спрямованих на забезпечення захисту прав дитини, дотримання національних та загальнолюдських морально-естетичних принципів, традицій. В училищі пройшов конкурс малюнків на правову тематику « Я маю право» (переможець колектив групи 121), проведено анкетування «Чи знаю я свої права?», круглий стіл для керівників навчальних груп на тему: «Торгівля людьми як порушення прав людини. Профілактика та виявлення осіб, в т.ч. дітей, які постраждали від торгівлі людьми». Протягом тижня учні мали можливість переглядати документальні фільми та відеоролики про запобігання дискримінації та насильства в навчальних закладах, протидію булінгу.

13 грудня відбулась юридична вітальня, яка складалась з двох частин: «Права людини. Міжнародно-правові стандарти у сфері захисту прав людини» та діалогу «Якщо тобі немає 18, то…» (зустріч з дільничим офіцером поліції Шишуліною Олександрою Вікторівною, під час якої доповідач роз’яснила, з якого віку і за які саме діяння наступає кримінальна та адміністративна відповідальність, були дані відповіді на ряд питань щодо діяльності правоохоронних органів, виконання покарань та багатьох інших. Працівник поліції також інформувала про розміри штрафів і терміни ув’язнення за кожне окреме правопорушення; були наведені приклади, як неповнолітні за порушення норм законодавства потрапляють на облік та відбувають покарання в місцях позбавлення волі. Поліцейська детально роз’яснила учням важливість недопущення будь-яких правопорушень.)

Завершився тиждень правових знань 14 грудня правовим брейн-рингом «В країні права» між командами 1-го курсу. Учасники не лише показали уміння правильно та швидко відповідати на поставлені бліц-питання, а й правильно розв’язували юридичні задачі, зміст яких нагадував складні життєві ситуації. Гра була цікавою та динамічною і завершилась перемогою команди 113 групи «Правознавці». Але вважаємо, що переможених немає, адже отримані знання та набута інформація стане в нагоді не лише учням, які брали участь в заході, а й усім присутнім. Адже обізнаність у питаннях права робить наше життя більш комфортним та захищеним, а нам надає упевненості в собі.

Проведення тижня права в училищі сприяло піднесенню на вищий рівень правової освіти. Щоб вміти відстоювати свої права, їх треба знати. Усвідомлення своїх прав та вміння ними користуватись - невід’ємна частина життя людей.

Новини

03.02.2020

Тиждень кулінарних професій детальніше »

30.01.2020

Пам`яті Героїв Крут детальніше »

27.01.2020

Годиа спілкування детальніше »

16.12.2019

Всеукраїнський тиждень права детальніше »

16.12.2019

Тренінги з професійної орієнтації детальніше »Корисні посилання

 
 
 
 

Контактна інформація

09109
вул. Карбишева 9А,  
м.Біла Церква, 
Київська обл. 

Телефон: (04563) 6-24-88
Факс: (04563) 6-24-74
E-mail: 5ptu@ukr.net


ВГОРУ