Департамент освіти і науки
Київської обласної державної адміністрації

Державний навчальний заклад "Білоцерківське
професійно-технічне
училище
ім. П.Р.Поповича"

Музей космонавтики ім. П.Р.Поповича.

У 1977 році Постановою Білоцерківського міськвиконкому було засновано музей космонавтики ім. П. Р. Поповича на базі професійно-технічного училища №5, в якому навчався льотчик-космонавт, двічі Герой Радянського Союзу, генерал-майор авіації П. Р. Попович.

5 жовтня 2015 року в училищі відбулося відкриття нового майданчика музею, яке стало можливим завдяки зусиллям учнівського та педагогічного колективів, батьків, меценатів.
Льотчик-космонавт СРСР, двічі Герой Радянського Союзу (1962, 1974), генерал-майор авіації, Попович Павло Романович народився 5 жовтня 1929 року в м. Узин Білоцерківського району Київської області (Україна).
Павло Романович Попович - особистість легендарна, історична. Увічнений у бронзі, у назвах вулиць. Не обділений славою... Чарівна, чуйна людина, прекрасний оповідач.

У липні 1947 року Павло Попович закінчив ремісниче училище, одержавши кваліфікацію столяра-червонодеревника 5 розряду. З похвальною грамотою закінчив і 7 класів вечірньої школи. За розподілом він повинен був піти працювати на завод ім. 1 Травня в Білій Церкві, що випускав сільськогосподарські машини. Але була мрія – авіація.
З 1959 року для П. Р. Поповича почалася космічна Одіссея.
Музей космонавтики ім. П. Р. Поповича є осередком освіти і виховання.

Мета і діяльність музею полягає у сприянні вдосконаленню навчально-виховного процесу в професійно-технічному училищі, розширенню і поглибленню загальноосвітньої підготовки учнівської молоді засобами позаурочної роботи, розвитку їхніх інтересів до наукової і дослідницької  роботи, поглибленню вивчення космічних технологій, життя і діяльності нашого земляка та випускника П. Р. Поповича.
Також музей допомагає педагогічному колективу училища у впровадженні нових нетрадиційних форм роботи за інтересами, сприяє провадженню культурно-освітньої роботи серед учнівської молоді та інших верств населення, збереженню спадщини свого народу, формуванню освіченої творчої особистості.
В експозиції музею налічується багато експонатів, які висвітлюють життєвий та професійний шлях П. Р. Поповича.

Зібрано грамоти, сувеніри, їжа, макети, подарунки, книги, речові пам’ятки.
Серед них - предмети одягу та повсякденного вжитку.
Музей став центром виховної роботи в училищі.
Оформлення експозиції у музеї відповідає сучасним вимогам за формою і змістом. У музеї систематично проводяться тематичні, оглядові екскурсії для гостей та учнів училища. Екскурсії проводяться згідно з планом роботи музею, що сприяє поглибленню інтересу молодого покоління до вивчення історії космонавтики.

Музей Павла Романовича Поповича
Зроблено в Україні - П. Р. Попович
Я перший космонавт з України...

Завітайте до нашого музею!

Години роботи:
понеділок - п'ятниця з 13-00 до 16-00
контактний тел. (04563) 6-24-88

Новини

23.02.2022

Продуктивний педагог – продуктивний урок детальніше »

22.02.2022

Зварник – маг вогню і металу детальніше »

21.02.2022

Токарна справа – це справжнє ремесло і навіть мистецтво детальніше »

16.02.2022

Хочеш бути класним токарем – приходь до нас! детальніше »

14.02.2022

Безпека в інтернеті детальніше »Корисні посилання

 
 
 
 
 

Контактна інформація

09109
вул. Карбишева 9А,  
м.Біла Церква, 
Київська обл. 

Телефон: (04563) 6-24-88
Факс: (04563) 6-24-74
E-mail: 5ptu@ukr.net


ВГОРУ