Департамент освіти і науки
Київської обласної державної адміністрації

Державний навчальний заклад "Білоцерківське
професійно-технічне
училище
ім. П.Р.Поповича"

Музей космонавтики ім. П.Р.Поповича.

У 1977 році Постановою Білоцерківського міськвиконкому було засновано музей космонавтики ім. П.Р. Поповича на базі професійно-технічного училища №5, в якому навчався льотчик-космонавт, двічі герой Радянського Союзу, генерал-майор авіації П.Р.Попович.

5 жовтня 2015 року, в училищі відбулося відкриття нового майданчику музею, яке стало можливим завдяки зусиллям учнівського та педагогічного колективів, батьків, меценатів.
Льотчик-космонавт СРСР, Двічі Герой Радянського Союзу (1962, 1974), генерал-майор авіації, Попович Павло Романович, народився 5 жовтня 1929 року в м. Узин Білоцерківського району,  Київської області (Україна).
Павло Романович Попович - особистість легендарна, історична. Увічнений у бронзі, у назвах вулиць. Не обділений славою... Чарівна, чуйна людина, прекрасний оповідач.

У липні 1947 року Павло Попович закінчив ремісниче училище, одержавши кваліфікацію столяра-червонодеревника 5 розряду. З похвальною грамотою закінчив і 7 класів вечірньої школи. За розподілом він повинен був піти працювати на завод ім. 1 Травня в Білій Церкві, що випускав сільськогосподарські машини. Але була мрія – авіація.
З 1959 році для П.Р. Поповича почалася космічна Одіссея.
Музей космонавтики ім.. П.Р.Поповича є осередком освіти і виховання.

Мета і діяльність музею полягає у сприянні вдосконаленню навчально-виховного процесу в професійно-технічному училищі, розширенню і поглибленню загальноосвітньої підготовки учнівської молоді засобами позаурочної роботи, розвитку їх інтересів до наукової і дослідницької  роботи, поглибленні вивчення космічних технологій, життя і діяльності нашого земляка та випускника П.Р.Поповича.
Також музей допомагає педагогічному колективу училища у впровадженні нових нетрадиційних форм роботи за інтересами, сприяє провадженню культурно-освітньої роботи серед учнівської молоді та інших верств населення, збереженню спадщини свого народу, у формуванні освіченої творчої особистості.
В експозиції музею налічується багато експонатів, які висвітлюють життєвий та професійний шлях П.Р.Поповича.

Зібрано грамоти, сувеніри, їжа, макети, подарунки, книги, речові пам’ятки.
Серед них предмети одягу та повсякденного вжитку.
Музей став центром виховної роботи в училищі.
Оформлення експозиції у музеї відповідає сучасним вимогам за формою і змістом. У музеї систематично проводяться тематичні, оглядові екскурсії для гостей та учнів училища. Екскурсії проводяться згідно з планом роботи музею, що сприяє поглибленню інтересу молодого покоління до вивчення історії космонавтики.

 Музей Павла Романовича Поповича

Завітайте до нашого музею !

Новини

17.05.2019

В узорах на полотні закодована Вічність детальніше »

16.05.2019

Вишиванка єднає нас! детальніше »

10.05.2019

Ніколи знову! детальніше »

26.04.2019

Не знищуймо чужої праці детальніше »

22.04.2019

Тиждень предмета «Захист Вітчизни» детальніше »Корисні посилання

 
 
 
 

Контактна інформація

09109
вул. Карбишева 9А,  
м.Біла Церква, 
Київська обл. 

Телефон: (04563) 6-24-88
Факс: (04563) 6-24-74
E-mail: 5ptu@ukr.net


ВГОРУ