Департамент освіти і науки
Київської обласної державної адміністрації

Державний навчальний заклад "Білоцерківське
професійно-технічне
училище
ім. П.Р.Поповича"
26.04.2021

Чорнобиль. Біль. Трагедія. Пам’ять

Чорнобилем постукала у вікна
Лиха біда - й заплакала земля,
І цілий світ у розпачі затихнув,
Й лелека в чорнім небі закружляв...
Наталія Май

«…Засурмив третій янгол, — і велика зоря спала з неба, палаючи, як смолоскип. І впала вона на третину річок та водні джерела. І ймення зорі тієї – «Полин». І стала третина води, як полин, і багато людей повмирали з води, бо згіркла вона». Чи міг хтось подумати, що це прадавнє біблійне пророцтво справдиться наприкінці ХХ століття? 35 років тому, 26 квітня 1986 року, трапилося страшне лихо, масштабів якого тоді ще не знав ніхто. На 4-му енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції стався потужний вибух. Тисячі тонн радіоактивних речовин піднялись у небо, затьмаривши зірки, забруднивши повітря, просочившись під землю. Біда тоді розчинилася у квітневому духмяному повітрі затишного старовинного Чорнобиля і на вулицях ще зовсім юного міста енергетиків Прип’яті, в біло-рожевому цвітінні яблунь та абрикосів й у воді сільських криниць, у молоці корів і в усій красі зелені… І тисячі людей стали на боротьбу з невидимим ворогом – радіацією. Тепер ми називаємо їх ліквідаторами, чорнобильцями», просто героями…

До відзначення 35- х роковин трагічних подій квітня 1986року у ДНЗ «Білоцерківське професійно-технічне училище ім. П. Р. Поповича» було організовано і проведено низку тематичних заходів. Здобувачі освіти і педагоги училища взяли участь у днях благоустрою території міста.

Чорнобильська тематика була розглянута на уроках історії України («Чорнобильська катастрофа та її наслідки»), біології («Мутації: види мутацій, причини та наслідки мутацій.», «Спадкові захворювання людини. Генетичне консультування»), хімії («Радіоактивні та стабільні ізотопи»), фізики («Атомне ядро. Ядерна енергетика», «Атомна і ядерна фізика»). Були проведені виховні лекції та інформаційно-просвітницькі години  «Відлуння Чорнобиля», «Дзвони Чорнобиля звучать у наших серцях…», «Безпечне майбутнє України – наша спільна справа». Для детальнішого знайомства з подіями того часу учні переглянули документальні фільми «Чорнобиль – хроніка важких тижнів», «Брама», «Чорнобиль. Точка часу», «Зона. Чорнобиль», а також здійснили віртуальну екскурсію до Національного музею «Чорнобиль».

Готуючись до Чорнобильських роковин, колективи груп нашого закладу також взяли участь у реалізації дослідницько-пошукового проєкту «Герої Чорнобиля з нами назавжди», в рамках якого збирали й досліджували матеріали про учасників ліквідації наслідків катастрофи, які ціною власного здоров’я, а часто – і життя, рятували світ від радіаційного лиха (Підсумок проєкту). Метою цього проєкту є активізація соціальної позиції підлітків, виховання у дітей почуття поваги, співпереживання і захоплення мужністю героїв - чорнобильців, рятувальників і пожежників МНС, виховання інтересу до історії. 

До пам’ятної дати організована тематична виставка світлин і творчих робіт «Пам’ять про зранений край», а також виставка художньої, історичної та наукової літератури, архівних фотоматеріалів, що ілюструють події  Чорнобильської трагедії (виставку підготувала бібліотекар училища Наталія Глабець). Напередодні керівники груп провели годину спілкування «Чорнобиль – наш вічний біль душевний». Члени волонтерської команди училища «Твори добро» взяли участь в онлайн-челенджі поезії та прози до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи «Чорнобильський вітер по душах мете…» (Відео).

26 квітня 2021 року, в день трагічної дати, в училищі відбулася учнівська конференція «Поріс Чорнобиль нашою бідою», учасниками якої стали педагоги, здобувачі освіти та ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС Анатолій Йовенко, Віктор Мельниченко.

Колектив училища долучився до акції, яка була ініційована Українським інститутом національної пам'яті, у проведенні загальнонаціональної хвилини мовчання.
І ті, хто пережив події весни вже далекого 1986, і ті, хто знає про них лише з розповідей очевидців чи серіалу «Чорнобиль» компанії НВО, мають пам’ятати про найбільшу техногенну катастрофу минулого століття та людей, які причетні до мінімізації наслідків страшної трагедії. 

Конференцію підготували та провели викладачі Леся Фанасєєва, Юлія Шанусь, Андрій Чирка під керівництвом заступника директора з НВР Зінаїди Плигань.

Новини

23.02.2022

Продуктивний педагог – продуктивний урок детальніше »

22.02.2022

Зварник – маг вогню і металу детальніше »

21.02.2022

Токарна справа – це справжнє ремесло і навіть мистецтво детальніше »

16.02.2022

Хочеш бути класним токарем – приходь до нас! детальніше »

14.02.2022

Безпека в інтернеті детальніше »

09.02.2022

Букет педагогічного досвіду детальніше »

09.02.2022

Без водія світ зупинився б… детальніше »

07.02.2022

Сучасний урок: урок-тренінг і його особливості детальніше »

04.02.2022

Методичний бенефіс детальніше »

02.02.2022

Формування пізнавального інтересу – головне завдання сучасного уроку детальніше »

01.02.2022

Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів – це круто! детальніше »

28.01.2022

Знай наших! детальніше »

12.01.2022

Майбутнє професійної (професійно-технічної) освіти – за інноваційними технологіями навчання детальніше »

21.12.2021

Круглий стіл «Діяльність Б. Гаврилишина в Пластунській організації» детальніше »

17.12.2021

Залишаймося українцями! детальніше »

16.12.2021

Людина – не товар! детальніше »

13.12.2021

Із правом по життю детальніше »

09.12.2021

Відповідальність починається з тебе детальніше »

07.12.2021

До ювілею ЗСУ детальніше »

29.10.2021

Так тримати! детальніше »Корисні посилання

 
 
 
 
 

Контактна інформація

09109
вул. Карбишева 9А,  
м.Біла Церква, 
Київська обл. 

Телефон: (04563) 6-24-88
Факс: (04563) 6-24-74
E-mail: 5ptu@ukr.net


ВГОРУ