Департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації Державний навчальний заклад

"Білоцерківське професійно-технічне училище ім. П.Р. Поповича"

м. Біла Церква,
вул. Архипа Люльки, 9А

тел.: (04563) 6-24-88
         (04563) 6-24-74

ЗДОБУВАЧУ ОСВІТИ

З усіх скарбів, наш юний друже, знання – найдорогоцінніше: воно не може бути ні вкраденим, ні втраченим, ні знищеним.  Не обкрадай себе недбальством, не обплутуй себе павутиною ліні й байдужості. Шукай! Пізнавай! Твори! Нехай щастить тобі у пошуках істини! Нехай двері до Країни Знань завжди залишаються для тебе відчиненими! 
 

 РОЗКЛАД ДЗВІНКІВ
по ДНЗ «Білоцерківське професійно-технічне училище ім. П. Р. Поповича»

1. 8.30 - 9.15
2. 9.20 - 10.05
3. 10.15 - 11.00
4. 11.05 - 11.50
5. 12.20 - 13.05
6. 13.10 - 13.55
7. 14.05 - 14.50
 8. 14.55 - 15.40

Стипендіальне забезпечення
1. Стипендія  призначається учням за результатами семестрового оцінювання. З 1 січня 2023 року розмір академічної стипендії для учнів, які навчаються на бал 7 і вище, становить 1250 грн. Для учнів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також учнів, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків  - 4249 грн.
В першу чергу призначається стипендія учням
-  дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування;
- дітям, у яких батьки учасники бойових дій - соціальна стипендія;
- дітям-інвалідам, інвалідам І-ІІІ груп - соціальна стипендія;
- дітям із малозабезпечених сімей - соціальна стипендія.
2. Якщо учень за результатами семестрового оцінювання має бали 10 - 12 з усіх предметів, то стипендія підвищується на 45,5%.
3. Стипендія не призначається учням, які за результатами семестрового оцінювання із предметів професійного спрямування мають бали 1 - 3 або не атестовані.
В групах, що навчаються без отримання повної  загальної середньої освіти до уваги беруться всі предмети.
З усіх питань,  які виникають з приводу нарахування стипендії, можна звертатися в навчальну частину.

Права та обов'язки здобувачів освіти 

Нормативно-правова база
З А К О Н "Про внесення змін до статті 8 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" щодо посилення соціального захисту учнів, студентів (курсантів) з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та деяких інших осіб"
П О С Т А Н О В А від 27 січня 2021 р. № 52  Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1045 і № 1047

П О С Т А Н О В А від 1 вересня 2021 р. № 933  Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 12 липня 2004 р. № 882
П О С Т А Н О В А від 12 липня 2004 р. N 882 Питання стипендіального забезпечення
Наказ № 60 Про правила внутрішнього розпорядку
Наказ № 61 Про затвердження єдиних педагогічних вимог
Наказ № 62 Про заборону тютюнопаління у навчальному закладі

Наказ № 63 Про правила користування мобільними телефонами під час навчального процесу

Наказ № 64 Про склад комісії з розгляду випадків булінгу
 

Випускнику

Увага! ЗНО 2023. Детальніше...

Як знайти першу роботу?

Пошук першого робочого місця –  цікавий і хвилюючий процес, адже, залишаючи стіни навчального закладу, випускник стикається з невизначеністю свого професійного майбутнього. Процесу пошуку роботи має передувати підготовчий період. Найважливішим на цьому етапі повинна бути реалістична оцінка своїх можливостей, адже роботодавці шукають фахівців, які вже мають досвід роботи. Тому необхідно підготуватися до того, що першою стане робота з невисокою оплатою праці.
Проте не варто себе недооцінювати та дозволяти недосвідченості перешкоджати професійним починанням. Оцініть реально всі свої знання та навички, які ви встигли здобути раніше. Це обов’язково допоможе набути впевненості в собі та знайти першу роботу.
Не менш важливим є чітке усвідомлення та розуміння конкретної галузі, сфери діяльності та спеціалізації, у якій молодий фахівець бажає працювати. Адже навіть на одному підприємстві та сама спеціальність може набувати різного застосування.
Ознайомитися з практичною стороною професії допоможе виробнича практика. Більше того, можливо, саме організація, де відбувалася практика, стане місцем першої роботи. У будь-якому разі відповідальний підхід до практики дасть можливість виявити свої професійні якості, отримати досвід і позитивні рекомендації, які у майбутньому допоможуть знайти роботу в іншому місці.
Не менш важливим моментом підготовчого етапу є вивчення вимог, які висувають роботодавці до кандидатів з обраної спеціальності. Для цього за півроку до початку активного пошуку роботи доцільно переглядати відкриті вакансії. Можливо, для того щоб знайти першу роботу, знадобляться додаткові навички, і на це ще буде час.
На наступному етапі слід зібрати всі необхідні документи: дипломи, грамоти, рекомендаційні листи. Важливим є правильне написання резюме, у якому вказуються професійні якості та навички. Не варто писати про відсутність досвіду роботи, адже проходження виробничої практики – чималий досвід, гідний того, щоб прикрасити резюме молодого фахівця і справити потрібне враження на потенційного роботодавця. Резюме – візитна картка шукача роботи, покликана зацікавити роботодавця. Тому дуже важливо скласти його грамотно.
Якщо кандидатура шукача зацікавила роботодавця, його запросять на співбесіду. Найважливіший етап співбесіди полягає у тому, щоб переконати роботодавця, що ви – саме та кандидатура, яку він шукає. Природно, що роботодавець не буде очікувати від вас знання всіх нюансів роботи, але буде при цьому шукати інші риси індивідуальності, які зможуть продемонструвати, чи здатні ви впоратися з нею. Роботодавець має зрозуміти, що кандидат розуміє характер майбутньої роботи. Допоможе в цьому проведене перед співбесідою невелике розслідування та збір інформації про компанію, її продукцію і послуги, місце на регіональному ринку праці.
Цілеспрямованість, бажання та ретельна підготовка обов’язково допоможуть знайти першу роботу, проявити свої професійні якості та рухатися кар’єрною драбиною.

Поради випускникам ПТНЗ, які готуються до співбесіди на посаду

Ви довго чекаєте, поки на ринку з'явиться бажана вакансія, по сто разів вичитуючи своє резюме, і нарешті отримуєте від омріяного роботодавця запрошення на інтерв'ю... Мабуть, останнє, чого ви прагнете в такий момент — це дозволити своєму хвилюванню взяти верх над свідомістю та зіпсувати шанс здобути роботу мрії. 
На інтерв'ю слід приходити впевненим у власних силах, але при цьому не можна плутати впевненість і зухвалість.
Ви повинні відчувати (і показувати це роботодавцеві), що саме ви — найкраща кандидатура на обрану посаду. Вам залишилося лише довести роботодавцеві, що ви дійсно той, про кого написано у резюме.
Варто підготуватися до найбільш розповсюджених запитань. Наприклад: Чому ви обрали саме цю компанію? Чому саме цю посаду? Назвіть свої слабкі сторони... і т. п. Та якщо ви дійсно здатні ефективно займати обрану посаду — просто говоріть правду і ви успішно пройдете інтерв'ю.
Якщо Вам дійсно хочеться потрапити на обрану посаду, тоді не дайте змоги успіху вислизнути від вас тільки через те, що ви не підготувалися належним чином до співбесіди.
Довідайтесь якомога більше про компанію, в яку йдете працевлаштовуватися, а також, завжди рухайтеся в ногу із мінливими вимогами ринку праці.
Спробуйте дізнатися якомога більше про людину, з якою ви будете зустрічатися. Саме ця людина зараз і в майбутньому зможе вирішити важливі для вас питання.
Доречні і влучні запитання не лише допоможуть вам довідатися більше про посаду, але й вкажуть роботодавцеві на ваш ентузіазм та зацікавленість, що також дуже важливо.
Проведіть інтерв'ю із самим собою. Гарну практику проходження співбесіди можна здобути, ставлячи запитання та критично оцінюючи самого себе. Чому ви обрали саме цей напрямок діяльності? Чому вирішили працювати саме у цій компанії? Чому серед великої кількості кваліфікованих та професійних кандидатів компанія повинна обрати саме вас?
Намагайтеся завжди носити з собою всі матеріали, які можуть знадобитися під час співбесіди. Зокрема, вам може стати у пригоді роздрукована копія опису вакантного місця, а також 2-3 копії вашого резюме, кілька прикладів вашої роботи тощо.
Вам слід завжди виглядати акуратно, але при цьому почуватися комфортно.
І хоча сказати простіше, ніж зробити, але намагайтеся не показувати свого хвилювання. Якщо ви знервуєтесь, спробуйте розмовляти повільно, дихати глибше і не метушитися.
Залишіть приміщення із посмішкою. Ви сюди ще повернетесь!

 7 ознак того, що ви займаєтеся своєю справою

Ви можете займатися справою свого життя в будь-який час, за будь-яких обставин, і при будь-якому самопочутті.
Ви занурюєтеся в процес роботи моментально та надовго. Зосередженість на улюбленій справі подібна глибокій медитації. Час і все, що відбувається навколо, перестає мати значення.
Ви відчуваєте постійну необхідність у прагненні до професійного зростання й отримання нових знань.
Ви берете участь у будь-якій дискусії, пов'язаній з вашою улюбленою справою.
Ви безоплатно ділитеся набутим досвідом з іншими людьми. Ваші знання приходять до вас легко, тому ви так само легко готові ділитися ними. Вас не турбує думка про те, що хтось стане кращим за вас, використовуючи ваші знання.
Ви відкриті всьому новому. Улюблена справа дає вам великий заряд енергії, який ви хочете та готові витрачати на захоплюючі справи. Ви відкриті до нових знайомств, подорожей та експериментів. Гроші не є для вас визначальним фактором. Якщо ви повністю занурені у справу свого життя, то легко витрачаєте на нього значну частину своїх грошей. І через деякий час улюблена справа приносить вам прибуток з такою ж легкістю.
Ви помічаєте, що бажані вами події починають формуватися самі, а вам залишиться лише спостерігати за вдалим збігом обставин.
Нові знайомства, творчі ідеї наче самі приходять у ваше життя.

Випускники училища, які отримали  професію:

- верстатника  широкого профілю,  слюсаря-ремонтника,  електрозварника ручного зварювання, електрогазозварника; рихтуальника кузовів, токаря, слюсаря з ремонту автомобіля запрошуються  на роботу підприємствами міста, з якими заключено угоди про працевлаштування:

 •   - ТОВ завод  пакувального обладнання «ТЕРМО-ПАК»
 •   - ТОВ  НВП «БілоцерківМАЗ»
 •   - Споживче товариство виробнича фірма «Агрореммаш»
 •   - Білоцерківське учбове виробниче підприємство «УТОС»
 •   - ВАТ «Білоцерківський елеватор»
 •   - КП БМР «Білоцерківводоканал»
   

- слюсаря з ремонту автомобілів; водія автотранспортних засобів категорії «С»:

 •   - ТОВ фірма «Автотехніка»
 •   - АФ «СФЕРА-АВТО»
 •   - ПАТ «Українська автомобільна корпорація»
 •   - ТОВ «СТАНДАРТ-АВТО»