Департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації
Заклад професійної (професійно-технічної) освіти

"Білоцерківський професійний коледж"

ЗБЕРІГАЄМО СПОКІЙ.
ВІРИМО В ЗСУ.
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!

Центр професійної кар'єри

Працевлаштування

Як знайти першу роботу?

Пошук першого робочого місця –  цікавий і хвилюючий процес, адже, залишаючи стіни навчального закладу, випускник стикається з невизначеністю свого професійного майбутнього. Процесу пошуку роботи має передувати підготовчий період. Найважливішим на цьому етапі повинна бути реалістична оцінка своїх можливостей, адже роботодавці шукають фахівців, які вже мають досвід роботи. Тому необхідно підготуватися до того, що першою стане робота з невисокою оплатою праці.
Проте не варто себе недооцінювати та дозволяти недосвідченості перешкоджати професійним починанням. Оцініть реально всі свої знання та навички, які ви встигли здобути раніше. Це обов’язково допоможе набути впевненості в собі та знайти першу роботу.
Не менш важливим є чітке усвідомлення та розуміння конкретної галузі, сфери діяльності та спеціалізації, у якій молодий фахівець бажає працювати. Адже навіть на одному підприємстві та сама спеціальність може набувати різного застосування.
Ознайомитися з практичною стороною професії допоможе виробнича практика. Більше того, можливо, саме організація, де відбувалася практика, стане місцем першої роботи. У будь-якому разі відповідальний підхід до практики дасть можливість виявити свої професійні якості, отримати досвід і позитивні рекомендації, які у майбутньому допоможуть знайти роботу в іншому місці.
Не менш важливим моментом підготовчого етапу є вивчення вимог, які висувають роботодавці до кандидатів з обраної спеціальності. Для цього за півроку до початку активного пошуку роботи доцільно переглядати відкриті вакансії. Можливо, для того щоб знайти першу роботу, знадобляться додаткові навички, і на це ще буде час.
На наступному етапі слід зібрати всі необхідні документи: дипломи, грамоти, рекомендаційні листи. Важливим є правильне написання резюме, у якому вказуються професійні якості та навички. Не варто писати про відсутність досвіду роботи, адже проходження виробничої практики – чималий досвід, гідний того, щоб прикрасити резюме молодого фахівця і справити потрібне враження на потенційного роботодавця. Резюме – візитна картка шукача роботи, покликана зацікавити роботодавця. Тому дуже важливо скласти його грамотно.
Якщо кандидатура шукача зацікавила роботодавця, його запросять на співбесіду. Найважливіший етап співбесіди полягає у тому, щоб переконати роботодавця, що ви – саме та кандидатура, яку він шукає. Природно, що роботодавець не буде очікувати від вас знання всіх нюансів роботи, але буде при цьому шукати інші риси індивідуальності, які зможуть продемонструвати, чи здатні ви впоратися з нею. Роботодавець має зрозуміти, що кандидат розуміє характер майбутньої роботи. Допоможе в цьому проведене перед співбесідою невелике розслідування та збір інформації про компанію, її продукцію і послуги, місце на регіональному ринку праці.
Цілеспрямованість, бажання та ретельна підготовка обов’язково допоможуть знайти першу роботу, проявити свої професійні якості та рухатися кар’єрною драбиною.

Поради випускникам ПТНЗ, які готуються до співбесіди на посаду

Ви довго чекаєте, поки на ринку з'явиться бажана вакансія, по сто разів вичитуючи своє резюме, і нарешті отримуєте від омріяного роботодавця запрошення на інтерв'ю... Мабуть, останнє, чого ви прагнете в такий момент — це дозволити своєму хвилюванню взяти верх над свідомістю та зіпсувати шанс здобути роботу мрії. 
На інтерв'ю слід приходити впевненим у власних силах, але при цьому не можна плутати впевненість і зухвалість.
Ви повинні відчувати (і показувати це роботодавцеві), що саме ви — найкраща кандидатура на обрану посаду. Вам залишилося лише довести роботодавцеві, що ви дійсно той, про кого написано у резюме.
Варто підготуватися до найбільш розповсюджених запитань. Наприклад: Чому ви обрали саме цю компанію? Чому саме цю посаду? Назвіть свої слабкі сторони... і т. п. Та якщо ви дійсно здатні ефективно займати обрану посаду — просто говоріть правду і ви успішно пройдете інтерв'ю.
Якщо Вам дійсно хочеться потрапити на обрану посаду, тоді не дайте змоги успіху вислизнути від вас тільки через те, що ви не підготувалися належним чином до співбесіди.
Довідайтесь якомога більше про компанію, в яку йдете працевлаштовуватися, а також, завжди рухайтеся в ногу із мінливими вимогами ринку праці.
Спробуйте дізнатися якомога більше про людину, з якою ви будете зустрічатися. Саме ця людина зараз і в майбутньому зможе вирішити важливі для вас питання.
Доречні і влучні запитання не лише допоможуть вам довідатися більше про посаду, але й вкажуть роботодавцеві на ваш ентузіазм та зацікавленість, що також дуже важливо.
Проведіть інтерв'ю із самим собою. Гарну практику проходження співбесіди можна здобути, ставлячи запитання та критично оцінюючи самого себе. Чому ви обрали саме цей напрямок діяльності? Чому вирішили працювати саме у цій компанії? Чому серед великої кількості кваліфікованих та професійних кандидатів компанія повинна обрати саме вас?
Намагайтеся завжди носити з собою всі матеріали, які можуть знадобитися під час співбесіди. Зокрема, вам може стати у пригоді роздрукована копія опису вакантного місця, а також 2-3 копії вашого резюме, кілька прикладів вашої роботи тощо.
Вам слід завжди виглядати акуратно, але при цьому почуватися комфортно.
І хоча сказати простіше, ніж зробити, але намагайтеся не показувати свого хвилювання. Якщо ви знервуєтесь, спробуйте розмовляти повільно, дихати глибше і не метушитися.
Залишіть приміщення із посмішкою. Ви сюди ще повернетесь!

 7 ознак того, що ви займаєтеся своєю справою

Ви можете займатися справою свого життя в будь-який час, за будь-яких обставин, і при будь-якому самопочутті.
Ви занурюєтеся в процес роботи моментально та надовго. Зосередженість на улюбленій справі подібна глибокій медитації. Час і все, що відбувається навколо, перестає мати значення.
Ви відчуваєте постійну необхідність у прагненні до професійного зростання й отримання нових знань.
Ви берете участь у будь-якій дискусії, пов'язаній з вашою улюбленою справою.
Ви безоплатно ділитеся набутим досвідом з іншими людьми. Ваші знання приходять до вас легко, тому ви так само легко готові ділитися ними. Вас не турбує думка про те, що хтось стане кращим за вас, використовуючи ваші знання.
Ви відкриті всьому новому. Улюблена справа дає вам великий заряд енергії, який ви хочете та готові витрачати на захоплюючі справи. Ви відкриті до нових знайомств, подорожей та експериментів. Гроші не є для вас визначальним фактором. Якщо ви повністю занурені у справу свого життя, то легко витрачаєте на нього значну частину своїх грошей. І через деякий час улюблена справа приносить вам прибуток з такою ж легкістю.
Ви помічаєте, що бажані вами події починають формуватися самі, а вам залишиться лише спостерігати за вдалим збігом обставин.
Нові знайомства, творчі ідеї наче самі приходять у ваше життя.

Випускники коледжу, які отримали  професію:

- верстатника  широкого профілю,  слюсаря-ремонтника,  електрозварника ручного зварювання, електрогазозварника; рихтуальника кузовів, токаря, слюсаря з ремонту автомобіля запрошуються  на роботу підприємствами міста, з якими заключено угоди про працевлаштування:

  •   - ТОВ завод  пакувального обладнання «ТЕРМО-ПАК»
  •   - ТОВ  НВП «БілоцерківМАЗ»
  •   - Споживче товариство виробнича фірма «Агрореммаш»
  •   - Білоцерківське учбове виробниче підприємство «УТОС»
  •   - ВАТ «Білоцерківський елеватор»
  •   - КП БМР «Білоцерківводоканал»
  •   - ТДВБСУ № 548 «САНТЕХМОНТАЖ»;
  •   - ТОВ «Білоцерківський завод «Трібо»;
  •   - ТОВ «Білоцерківський завод нестандартизованого обладнання і оснастки»;
  •   - ТОВ «ГРАНТЕХ ІНЖИНІРИНГ»;
  •   - ПП Ресторан «Бірюза»;
  •   - КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний коледж»;

- слюсаря з ремонту автомобілів; водія автотранспортних засобів категорії «С»:

  •   - ТОВ фірма «Автотехніка»
  •   - АФ «СФЕРА-АВТО»
  •   - ПАТ «Українська автомобільна корпорація»
  •   - ТОВ «СТАНДАРТ-АВТО»
  •   - ПП ТА «ІКАРУС»;
  •   - ТОВ «ТРАНССІТІ»;
  •   - ПП «К-А-Н».